זוגיות – לסגור את דלתות המילוט

דלתות מילוט. מושג שמתקשר בדרך כלל למטוסים ולהסברים מייגעים טרום טיסה לגבי הדרכים השונות להמלט מהמטוס. לא רק מהמטוס אנחנו רוצים להמלט אלא הרבה פעמים דלתות המילוט הן דלתות המאפשרות לנו לברוח מהכאב והקושי בחיים.

אנחנו רוצים דלתות מילוט שהן דלתות קסם שנוכל לעבור דרכן וכך לעקוף את הבעיה, לעקוף את הכאב והקושי. אבל דלתות המילוט האלה רק נותנות לנו רווחה רגעית ובטווח הארוך – למעשה לא עוזרות לנו. פה תמה האנלוגיה למטוס…

הסוד של הזוגיות הוא לסגור את דלתות המילוט. גם מי שמתחתן מתוך רצון אמיתי וכנה לבנות חיים משותפים, חיים המבוססים על כנות ואהבה מגיע למוקשים וקשיים רבים בדרך. אם דלתות המילוט אכן סגורות – הוא מבין שפה באמת התיקון שלו! הוא לא קיבל את האשה הזאת בטעות, היא לא קיבלה את הבעל הזה בשוגג. אלא זה העניין! פה קורה הכל, דווקא בתוך הקושי, דווקא בתוך הבילבול.

אבל אדם שלא סגר את דלתות המילוט – בין אם הוא עדיין רווק או אפילו אם הוא התחתן אבל בדמיונותיו הוא מרגיש עדיין שהדלתות פתוחות מסיבות אלו ואחרות – לא עלינו – לא יצליח לעמוד בגבורה אל מול הקשיים ויברח לפתרונות או דמיונות.

הקושי שאנחנו פוגשים עכשיו למעשה מלווה אותנו כל החיים. הדברים הנוראיים שאנחנו רואים באחר הם למעשה השלכות של נקודות פנימיות לא פתורות שלנו. האם נשכיל לסגור את דלתות המילוט ולהתמודד או שננסה לברוח דרכן?

No related content found.

השאר תגובה