אישה – עזר או כנגדו?!

כתוב שאשה היא עזר כנגדו. מה זה בדיוק עזר כנגדו?  מפרשים חז"ל שעזר כנגדו זה זכה – עזר , לא זכה – כנגדו. מה כוונת הדברים? האם זה קשור רק בבעל, איך האישה קשורה לזה? איך מתקדמים בזוגיות ובחיים בכלל בעזרת העצה/תובנה הזאת?

לכל אחד יש את מסלול התיקון שלו בחיים. אם האדם רוצה להתקדם באמת, אם האדם רוצה להשתנות באמת, להשתפר באמת – הוא חייב לפגוש את התיקון שלו. הוא חייב לפגוש את המקומות שבהם הוא לא מוצלח. את המקומות הנמוכים, את הנפילות שלו. כלפי חוץ – הוא יכול להראות מושלם. מי מכיר את המצבים הנמוכים שלו? מי מכיר באמת את החולשות שלו?

אשתו.

אשתו היא זאת שמכירה אותו "כמו שהוא באמת". מעבר לפוזה החברתית ואיך דברים מצטיירים מבחוץ. היא כמובן מכירה את היתרונות שלו אבל גם את החסרונות שלו. שוב – ההסתכלות שלנו כאן על החסרונות היא לא הסתכלות שלילית או שיפוטית אלא הסתכלות של בנייה.

ההסתכלות על החסרונות היא הסתכלות עליהם כנקודות של צמיחה. נקודות של גדילה. איפה שאתה כבר גדול, כבר מוצלח – אין הרבה עבודה לעשות, חוץ מלטפח את הכשרונות ולהעמיק בהם. אבל העבודה הרצינית של כל אחד מאיתנו היא במקומות של הנפילות, במקומות האפלים, במקומות הלא מתוקנים.

שם. בחושך. מתבצעת הגדילה האמתית. ושם האשה יודעת בדיוק איפה אתה נמצא. ואומרת לך את זה… התחושה שלך? שהיא כנגדו. אבל האמת? שהיא כעזר.

למעשה העזר כנגדו הם דבר אחד – העזר הוא על ידי ההתנגדות, ההתנגדות לדברים השליליים כדי לתת לאור הנשמה להאיר בך.

אז למה כתוב זכה או לא זכה? פה נכנס הפירוש האישי שלך – האם אתה מבין שהכל לטובתך? האם אתה מבין שבסך הכל – כל מה שקורה אמור להביא אותך לתיקון העמוק שלך? (זה בחינת זכה… זכית להבין את זה!) או שאתה חושב שכל הזמן מנסים לקלקל לך, לחבל לך, לעשות לך רע? (זה בחינת.. לא זכה!! לא זכית להבין איזה מתנה קיבלת.)

No related content found.

השאר תגובה