להפיץ את האור -חלק 1

לקח לי כמה ימים להתאושש מהטיסה. הטיסה שזרקה אותי לתוך חווית חיבור פנימית כל כך עמוקה והמילים "מקבל על עצמי עול מלכות שמים" מילאו את מחשבותי וליבי כל הזמן. חוץ מהן לא נשאר הרבה. כמה ימים הסתובבתי כמו סהרורי. מבולבל אבל מלא אנרגיה ורצון לעשות טוב בעולם. החוויה היתה מאוד טריה ומאוד חזקה. "עול מלכות שמיים". מה אני הולך לעשות עם המשפט העמוק והמטריד הזה? זה התחבר אצלי להמון תת תובנות כמו למשל שהגוף הוא רק בהשאלה, כמו כלי לנשמה הרוחנית וצריך לשמור עליו בתור שכזה, ודומיהן.

האנרגיה הזו מילאה אותי ולא נתנה לי מנוח. התחלתי לכתוב שירים. אחד החביבים עלי היה "להפיץ את האור", אחר היה "אדון עולם" (המילים לשיר הזה באו אלי אם כי לא היה לי מושג על מה מדובר). הרגיש לי טוב להוציא את הטוב הזה מעצמי ולשתף אותו.

יום אחד קיבלתי טלפון מחבר ותיק. יואב. היינו ביחד בצבא וגם עבדנו אחרי זה באותה החברה ואז ניתקנו קשר. יואב התימני נהיה חסיד ברסלב ורוצה שאבוא לבקר אותו. יואב, מהמסיבות בדרום אפריקה. עם החברה מסרביה. מה קורה בעולם? הוא אמר שגם אורי יהיה אצלו. הוא גם היה איתנו בצבא. אורי הג'ינג'י? הפריק המוזיקאי הזה? כן – הוא גם חסיד ברסלב אבל הוא גר בצפת. הרדקור. כן. אז אתה בא? חייכתי לעצמי. בעצם למה לא? ארזתי את הגיטרה והמחברת שירים – אחרי הכל הם ברסלבים, אם הם ישגעו אותי יותר מדי, נשיר כמה שירים. נעביר אותה. יהיה בסדר. בעזרת השם?

הגעתי לבית של יואב.

קומה רביעית בבית דירות מתפרק בראש העין. מסתבר שהוא חזר לשורשים התימניים שלו. לא ידעתי שהם בונים פה לכזה גובה. מה הוא עושה במקום כזה? יואב פתח את הדלת, פיאות פרועות, כיפה לבנה וחיוך רחב על השפתיים. חיוך של – ראיתי את האור אחי. וואי וואי. לאן הכנסתי את עצמי. נכנסתי לכוננות ספיגה אבל חייכתי חזרה באוטומטיות. פאבלוב צדק.

התיישבנו באחד החדרים הקטנים של הדירה, רוצה לשתות משהו? לא תודה. הם בטח ירצו שאברך על זה. לא התאים לי להכנס לויכוחים בשלב כל כך מוקדם של הפגישה. הנחתי את הגיטרה בצד והתיישבתי על כורסא שראתה ימים טובים מאלה. אורי התיישב מולי ויואב התיישב על הכורסא לידי. אשתו הכניסה מגש קטן עם כמה וופלים ומיץ מוגז בצבע זרחני. זכר למסיבות הטראנס הפסיכודליות או קומבינה חרדית? תמהתי ביני לבין עצמי, בכל אופן – היא מיד יצאה והשאירה אותנו לבד.
יואב עצם את העיניים והתחיל לדבר.

להמשך המאמר: להפיץ את האור- חלק 2

השאר תגובה