איך להגיע לשיפור עצמי? האם אפשר להשתפר? האם אפשר לשפר את העצמי?

אחת הקטגוריות המעניינת לאחרונה נקראת "שיפור עצמי". פעמים רבות מדובר על ספרים או DVD או אתרים שלמים המוקדשים לשיפור עצמי. למה בדרך כלל אנשים מתכוונים כשכותבים שיפור עצמי? בדרך כלל מדובר במצב שבו האדם רוצה לשפר את המצב החיצוני ו/או הפנימי שלו. לדוגמא: הוא לא מרוצה מהעבודה הנוכחית שלו או שאם הוא עצמאי הוא מרגיש שאין לו מספיק לקוחות או הכנסה. שיפור עצמי יכול להיות גם בתחומים פנימיים יותר – לדוגמא: מישהי מרגישה שהיא לא מספיק אסרטיבית והיא רוצה להיות יותר אסרטיבית ולכן היא פונה לכיוון של שיפור עצמי.

האם באמת אפשר לשפר את העצמי?

כדי להעמיק בנושא השיפור העצמי צריך קודם כל להבין מהו העצמי. העצמי הוא הנקודה הפנימית שלנו. זוהי נקודה שלא משתנה. נקודה שלא עוברת שינוי. אין משמעות בטיפוח הנקודה הפנימית ואי אפשר לקלקל אותה! בגלל שהיא לא משתנה – לפחות לא באופן שאנשים היו רוצים לשנות אותה – למעשה אין משמעות לשיפור "העצמי". אז מה אפשר לעשות? אם אי אפשר לשנות את העצמי, אם אי אפשר לשפר את העצמי אז על מה מדובר בכלל?

האמת היא שעל הנקודה הפנימית הטהורה והמושלמת חופים מסכים, קלקולים או הסתרות. הנקודה הפנימית היא לא בגילוי ולכן אנחנו בדרך כלל לא משתמשים במלוא הכוחות שלנו. אנחנו משתמשים בחלק קטן מהכוחות הנפשיים שלנו ורוב הכוח שלנו לא בשימוש. פה – המושג שיפור שייך. המושג שיפור הוא למעשה לא שיפור העצמי אלא גילוי העצמי. הוצאת העצמי מהסתר לגילוי. חשיפת הנקודה הפנימית הטובה שבי. הרחבת התפיסה שלי והפרדות מדפוסים נפשיים מעכבים ומתבניות התנהגות מתוכנתות.

אבל כדי להצליח להשתחרר מהתבניות והדפוסים צריך לעבור דרך כאב.

השאר תגובה