חנוכה – אורות האמת, שיעור וידאו


וידאו – לא חוזר לפלוגה! פרשת וירא


אברהם אבינו ישב פתח האוהל. רבי נתן מסביר שככה זה – כדי להכנס לקדושה צריך להמתין ולהאמין ולא להתייאש אלא להמשיך ולרצות. אברהם הצליח כי המשיך והתמיד ולא חזר אחורה. הכוחות השליליים מנסים להרחיק את האדם מהנקודה הפנימית שלו ולהחזיר אותו לחיצוניות. לא חוזר לפלוגה.. פרטים בשיעור הוידאו.


הכנה ליום הכיפורים תשע"ב – שיעור וידאו עם רן ובר

השיעור מתחיל קצת מרשמים מראש השנה באומן ואז נכנס לעניינים של יום הכיפורים…

שיעור וידאו – לזכור את הטוב האמיתי, ברית מילה, ריבוי אור ועוד..

אחת הבעיות העיקריות שלנו היא השכחה. אנחנו שוכחים את הטוב. שוכחים את המקור. שוכחים את עצמנו. איך זה קשור לברית מילה? איך זה קשור לבניית כלים? איך זה קשור לחטא אדם הראשון? ומה בכלל אפשר לעשות?!
על כך בשיעור וידאו:


פשוט לעשות. לעבור דרך קירות – ופשוט לעשות.

כל מי שניסה לעשות משהו חדש בעולם, במיוחד אם הוא קשור לקדושה ולעבודת השם  (ובמיוחד במיוחד אם הוא קשור לרבינו הקדוש) – גילה שלפעמים זה לא פשוט. לא פשוט? זה עוד לשון עדינה. לפעמים זה מניעות על גבי מניעות. זה נראה כמו הר אחד גדול של מניעות וקולות שאומרים לך – עזוב את זה, למה להסתבך?

אז מה עושים? מה לעשות כשאתה מרגיש שזה פשוט לא זז. העגלה לא זזה במעלה ההר. להתייאש? חס ושלום! זה ממש מה שכתוב במעשה מאבידת בת מלך – השני למלך מנסה לחפש את בת המלך וכל מי שהוא פוגש ושואל על המקום בו היא אמורה להיות אומר לו שבכלל אין מקום כזה וחבל שהוא מחפש. עזוב אותך… אבל הוא לא מתייאש, אני יודע שיש בוודאי!

הוא לא מתייאש אלא הוא ממשיך לחפש כי הוא יודע שלא משנה כמה נרדם במהלך המסע, כמה טעויות וכמה נפילות – הוא פשוט לא מתייאש מזה.

זה לימוד גדול לכל אחד מאיתנו. כי הרי לכל אחד מאיתנו יש דברים שהוא מנסה לעשות בעולם. בין אם זה בינו לבין עצמו, בין אם זה בינו לבין הסביבה הקרובה שלו ובין אם זה משהו גדול יותר. זה לא משנה. תמיד זה מתחיל מרצון. ברצון זה ממש מסתדר. ברצון זה אינסופי. ואז פוגשים את המציאות… ואז פוגשים את אלו שאומרים "עזוב אותך". ואז פוגשים את הקולות הפנימיים שאומרים "אולי הם צודקים?!" ואז צריך למצוא את הקול הפנימי שאומר "אני יודע שיש בוודאי!" ולהמשיך ולהעמיק ולא לוותר.

ואז.. פשוט עושים.


שבת במדבר, פרשת שמיני, 25-26/3 בחאן מרחב עם

הרשמה/בירור פרטים במייל: Idor515@yahoo.com

לוח זמנים (זמני ויכול להשתנות!) שבת מרחב עם פרשת שמיני תשע"א

 

יום שישי

14:00 הגעה והתארגנות

14:30 – 15:30 שיחת פתיחה

15:30 – 16:30 התבודדות

16:30 – 17:20 הכנות לשבת

17:30 כניסת שבת – הדלקת נרות ותפילת שבת (קבלת שבת)

18:45 סעודת ליל שבת

20:30 שיעור

 

 

שבת

07:45 תפילת שחרית בבית המדרש של מרחב עם למעוניינים

10:30 קידוש וסעודת שבת

12:45 מנחה

13:15 שינה בשבת תענוג

15:00 שיעור והתבודדות

17:00 סעודה שלישית

18:45 הבדלה, שיחת סיכום ופיזור

 

 


מהפכת הטוב – בלי ליצנות! – איך להיות תמים בעולם שנראה כל כך ציני?

מתוך סדרת השיעורים – מהפכת הטוב. ימי חמישי שעה 20:30 בן אביגדור 20.תל אביב. לפרטים 050-9766811


פרשת פיקודי, שבת שקלים – להרגיש את החסרון זה להיות שלם


להאמין בעצמך

מסופר שרבי נחמן אמר לרבי נתן פעם שזה או אמונה או עבודות קשות. רבי נתן תמה על הדבר – אני? לי אין אמונה? ענה לו רבי נחמן שאין לו אמונה בעצמו. ומבואר בשם צדיקים נוספים כר' צדוק הכהן מלובלין זצ"ל: "כשם שצריך אדם להאמין בהשם יתברך, כך צריך אחר כך להאמין בעצמו. רוצה לומר שיש להשם יתברך עסק עמו. ושאינו פועל בטל… רק צריך להאמין כי נפשו ממקור החיים יתברך שמו והשם יתברך מתענג ומשתעשע בע כשעושה רצונו."

הרבה פעמים אנחנו מפחדים מגאווה אבל למעשה, רבי נחמן מסביר שזוהי ענווה פסולה. זה זיוף של ענווה. זאת לא ענווה אמיתית. זה לא מקדם אותנו, זה לא עושה לנו טוב בחיים וזה לא מגדיל את שם השם בעולם.

רבי נחמן ושאר הצדיקים אומרים : תאמין בהשם יתברך ותאמין בעצמך. לא סתם נבראת. אפשר להגיד בצורה אולי מעט קיצונית שמי שלא מאמין בעצמו, בדקות לא מאמין בהשם. כי אם השם ברא אותי – אז זה בטח טוב, אני בטח טוב ואם אני לא מאמין בעצמי, בדקות אני לא מאמין שהשם עשה טוב.

אז צריך כל פעם להתחזק מחדש, לקום מחדש ולהאמין בעצמנו. להאמין שאנחנו טובים. להאמין שאנחנו רוצים לעשות טוב בעולם ולהאמין שאנחנו יכולים לעשות טוב בעולם!


פרשת יתרו – ראש הממשלה חוזר בתשובה